İmza Kampanyası

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş
Kennedy Cd. Yenikapı Hızlı Feribot İskelesi Fatih / İSTANBUL

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi'ne,

Bisiklet dünyadaki tek sürdürülebilir ulaşım aracıdır, aynı zamanda insan ve çevre sağlığı için son derece faydalıdır. Şehirlerdeki ses ve hava kirliliğini azaltır, trafiği olumlu yönde etkiler ve küresel ısınmayla mücadelede etkilidir. Aynı zamanda ülkenin petrol bağımlılığını azaltarak ekonomiye katkıda bulunur.

Bisikletin yaygınlaşabilmesi için, bisikletin var olan ulaşım sistemine entegre edilmesi gerekmektedir. İDO'nun sürdürülebilir ulaşımı desteklemesini ve Deniz otobüslerinde bisiklete alınan 3 TL'lik ücretin artık alınmamasını talep ve rica ediyoruz. Deniz otobüslerinde aynı kilo ve boyda bavullara ücret alınmazken, çevre ve insan dostu bisiklet için ücret talep edilmesi İDO'nun "doğa ve insan dostu" söylemiyle ters düşmektedir.

Biz Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu olarak, 8 Temmuz 2010 tarihinden itibaren deniz otobüslerinde bisiklete ekstra ücret alınmaması için bir imza, basın ve iletişim kampanyası başlatıyoruz. Dilekçemiz ve toplanan imzalar tarafınızla birlikte Ulaştırma ve İskan Bakanlığı'na da iletilecektir.

Bilgilerinize arz ederiz.

Temiz çevrede yaşamak isteyen tüm bisiklet sevenler adına

Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu


 
Adı Soyadı * :
İş Alanı :
Doğum Tarihi :
Şehir * :
E-Mail * :
Güvenlik Kodu :
   
   
 
Toplam kişi bizi destekliyor!

Ad Soyadİş AlanıKatıldığı Şehir


www.pedalsesi.org - kod: mstgngr